Gyógytorna eredmények

Március 3. a foglalkozás elején

Gyógytorna eredmények

Közel 2 éve már, hogy az intézményünkben élő ellátottaknak lehetőségük van sérülés, panasz esetén, illetve megelőzés, vagy az aktuális állapotuk megőrzése céljából speciális, egyénre szabott, vagy csoportos gyógytornás foglalkozáson részt venniük.
A gyógytornával az egyes mozgásszervi panaszokat, sérüléseket kezelhetjük hatékonyan. Célunk vele, hogy a páciens visszanyerje eredeti mozgástartományát, izomerejét, hogy enyhítse, megszabadítsa a beteget a fájdalmaktól, így segítve a sérülés vagy műtét utáni felépülést.

A mozgás- szervrendszert érintő baleset, vagy műtét utáni szakszerű rehabilitáció mihamarabbi elkezdése nagyban hozzájárul a teljes felépüléshez. Sérülés esetében célszerű egyéni foglakozás keretein belül rehabilitálni a pácienst, hiszen minden sérülés és minden beteg más. A gyakorlatok személyre szabásával, problémához igazításával érhetjük el a legsikeresebb eredményeket.
Az egyes terápiás foglalkozások időtartama általában 30-60 perc közé tehető, figyelembe véve az egyén kórképét és aktuális terhelhetőségét. A torna során az egyszerűbb gyakorlatok felől haladunk a komplexebb, nagyobb koncentrációt és erőt igénylő feladatokig, megfelelően megválasztott pihenőidőkkel.
Már egy-egy foglalkozás keretein belül is érhetünk el apróbb sikereket, de ahhoz, hogy teljesen felépüljön egy sérült ízület, izom, a rendszeres gyógytorna elengedhetetlen.
A következő képeken egy ellátottunk válltörés utáni rehabilitációjából láthatunk pár fotót. A képeken az elért mozgástartomány véghelyzetét figyelhetjük meg (az adott dátumon, a képen látható magasságig tudta felemelni ellátottunk a karját). Az első két képen a foglalkozás elején és a foglalkozás végén elért véghelyzetet láthatjuk. A szemmel látható mozgástartomány növekedés az alkalmazott gyakorlatoknak köszönhető szöveti nyúlás eredménye.

           

                                                                                                    Flódung-Maródi Nikoletta
Fejlesztő pedagógus, gyógytornász