Asztalitenisz verseny – Tapolca, 2022. április 2.

Asztalitenisz verseny
Tapolca, 2022. április 2.

Résztvevők: 7 fő ellátott

Kísérők: Kulcsár Attila, Sárközi Dániel

2022. április 2-án asztalitenisz versenyzőink regionális versenyen vettek részt. A helyszín a tapolcai Batsányi János Általános Iskola tornaterme volt. Az eseményt Dobi Zoltán a sportág szakágvezetője nyitotta meg.

A verseny 11 órakor kezdődött a divíziónálással. A Speciális Olimpia Szövetség törekvése, hogy egyre több szakágban vezetik be az ún. partnerversenyzővel együtt versenyzés lehetőségét. Ez azt jelenti, hogy az ellátottak és felkészítőik, nevelőik egy csapatot alkotva versenyezhetnek egymással. Intézményünk is élt ezzel a lehetőséggel, Sárközi Dániel terápiás munkatárs Gazi Bélával és Czechmeiszter Ilonával is benevezett vegyes páros kategóriában.  Versenyzőink szinte minden divízióban érmet nyertek.

• Sárközi Dániel – Gazi Béla: IV. hely

A darvastói csapat nagyon eredményes volt ezen a napon. A napot Kaliczka Bernadett labdarúgó szakágvezető-helyettes zárta, méltatva a sportolók aznapi, elismerésre méltó teljesítményét. Végül versenyzők és felkészítők kéz a kézben együtt énekelték el a Speciális Olimpia himnuszát.